Strona główna

Informacja dla czytelników 

 

W związku z zamknięciem dla użytkowników instytucji kultury, wynikającym z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, biblioteka oraz jej filie zostały zamknięte dla czytelników od 7 listopada 2020 roku do odwołania.

Zachęcamy użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów on-line: bezpłatnej biblioteki cyfrowej POLONA https://polona.pl/ ; darmowego dostępu do lektur https://wolnelektury.pl/. Istnieje także możliwość skorzystania z nieodpłatnej usługi „Digitalizacja na życzenie” https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3981-digitalizacja-na-zyczenie.html .

 

 

 


 

 


Nasza biblioteka będzie brała udział w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,blisko-6-tysiecy-bibliotek-w-nowej-edycji-projektu-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielki-czlowiek,5350.html 

  

 


 

 

 

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl 

 
© 2012 Untitled | Design by FCT | Images by Fotogrph