Strona główna

 

Ze Śląskiem na Ty”

Łubniański Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”. Ideą przedsięwzięcia jest gromadzenie różnorakich zapisów na temat kultury i historii naszego regionu, szczególnie kultury środowisk wiejskich: lokalnych tradycji, rzemiosła, wiedzy na temat szerokorozumianej kultury materialnej i duchowej Górnego Śląska.

Konkurs trwa od 1 września do 27 listopada. Kończy go uroczysta gala wręczenia nagród, która odbędzie się 28 listopada w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury o godz. 16.00.

Regulamin i zasady uczestnictwa w konkursie:

https://lodzk.opole.pl/ze-slaskiem-na-ty-2020/ 

KURSY JĘZYKOWE

 

zajęcia online bądź stacjonarnie

 

ANGIELSKI lub NIEMIECKI

 

(jeżeli była by potrzeba możemy przeprowadzić kurs z innego języka np. rosyjskiego)

 

ZAPRASZAMY!!!

 

- DZIECI- nauka języka przez zabawę

- MŁODZIEŻ- przygotowanie do egzaminów np. matury 

- OSOBY DOROSŁE- intensywny kurs np. do pracy

  

Dobierz zajęcia odpowiednie do swojego poziomu, czasu oraz celów. 

CENA: od 15 zł za godz.

  

Świat Języków i Podróży

  

LINGUALAND

 

tel. 660 14 25 19; 83 313 13 84


 
 

24 września 2020 r. Biblioteka Publiczna w Izbicku zaprosiła do uczestnictwa w spotkaniu autorskim z Markiem Zatwarnickim uczniów klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Izbicku, gdzie też odbyło się spotkanie.

Pierwsza jego część była dla uczniów ciekawą lekcją historii, autor opowiadał o swojej powieści historyczno-przygodowej „Nowa Kartagina”. Natomiast w drugiej części spotkania wyjaśniał w jaki sposób w obecnych czasach wydać książkę i jak zrobić to w tak młodym wieku. 

Uczniowie wykazali się dużą aktywnością oraz zainteresowaniem. Autor odpowiadał na liczne pytania publiczności, namawiał także by nie rezygnować z realizacji własnych marzeń, nawet tych które wydają się bardzo trudne do osiągnięcia. 

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Zaczytane opolskie” finansowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego, koordynowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, której partnerują biblioteki publiczne Opolszczyzny.

 

 

 

 Nagrody czekają!

Konkurs plastyczny „WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Izbicku został rozstrzygnięty.

Kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu – pomysłowość, estetyka wykonania oraz spójność ilustracji z krótkim opisem, komisja konkursowa przyznała:

  • I miejsce za wykonanie pracy nawiązującej do książki „Jagodowe niebo”,

  • II miejsce za zilustrowanie wiersza „Głodny bociek” oraz

  • miejsce III za pracę odnoszącą się do książki „Deresz z parkowej stajni”.

Wszystkim młodym czytelnikom uczestniczącym w konkursie gratulujemy, zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród książkowych.

Nagrodzone prace można zobaczyć w bibliotece.

 

 

 

 


 

 


Nasza biblioteka będzie brała udział w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,blisko-6-tysiecy-bibliotek-w-nowej-edycji-projektu-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielki-czlowiek,5350.html 

  

 Drodzy czytelnicy!

W związku z znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z epidemią, od 25 maja wracamy do standardowych godzin otwarcia biblioteki dla czytelników. Zapraszamy w:

 
 ·        poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 900 do 1700 

 ·      środy od 1200 do 1900.

 


 

Informacje dotyczące otwarcia bibliotek

 

Zgodnie z Rozporządzeniem rady Ministrów opublikowanym w dniu 2 maja 2020 roku, biblioteki mogą zostać ponownie otwarte. Biblioteka Publiczna w Izbicku oraz jej Filie w Boryczy i Siedlcu wznawiają działalność w dniu 06 maja. Spełnione muszą zostać określone przez Bibliotekę Narodową rekomendacje. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami:

 

  • Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania książek bez możliwości wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. 

  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony. Zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników oraz bibliotekarza.

  • Przy oknie wypożyczeń/zwrotów może znajdować się jedna osoba (czytelnicy powinni zachować dystans przestrzenny min 2 m).

  • Aby uniknąć kolejek przy wypożyczaniu książek zaleca się wcześniejszy kontakt czytelnika z bibliotekarzami w następującej formie:

 

Referat ds. bibliotek w Izbicku Tel. 77 461 72 21 wew. 113, Emeilbiblioteka@izbicko.pl

 

Przypominamy także o możliwości przeglądania zasobów biblioteki pod adresem: https://www.izbicko-gbp.sowa.pl/

 

Filia biblioteczna w Siedlcu: Tel. 77 463 13 16

 

  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić kwarantannę w wyznaczonym miejscu.

  • Zamknięte będą też czytelnie, których ponowne otwarcie rekomendowane jest w IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Obecnie nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów, wypożyczać czasopism.

 

Zapraszamy!


 

 

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl 

 
© 2012 Untitled | Design by FCT | Images by Fotogrph